Navne og adresser | Abildgård Kirke

Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Navne og adresser

Præster i Abildgård Sogn


Kenny Gottlieb

Sognepræst Kenny Gottlieb, kbf.
Tage Mortensens Vej 14, 9900 Frederikshavn
Tlf. 40 21 25 21
kegc@km.dk
sikker mail
Træffes efter aftale, dog ikke fredag


Sognepræst Marianne Bach Sognepræst Marianne Bach
Tlf. 27 47 58 11
mab@km.dk
Sikker mail
Træffes efter aftale, dog ikke mandag


Simon Kristian Blix Nielsen

Sognepræst Simon Kristian Blix Nielsen
Tlf. 29 90 16 30
skn@km.dk
Sikker mail
Træffes efter aftale, dog ikke mandag


Ansatte i Abildgård Kirke


Karen Krøgh Administrationschef Karen Krøgh
Træffes på kirkekontoret
kkr@km.dk
Tlf. 29 67 48 50


Lisbeth Derry

Kordegn Lisbeth Derry
Træffes på kirkekontoret
Tlf. 98 42 32 88
lind@km.dk

sikker mail til kirkekontoret


Søren Rasmussen
Organist Søren Rasmussen
Tlf. 22 38 56 84
organist.sr@gmail.com


Knud Erik Thrane Kirkemusiker Knud Erik Thrane
Tlf. 20 68 78 15
thrane@events.dk


Bo Engmann Kirketjener Bo Engmann
Tlf. 31 25 15 69
kirketjenere@abildgaard-kirke.dk


Christine Baumbach Kirketjener Christine Baumbach
Tlf. 23 84 16 09
kirketjenere@abildgaard-kirke.dk


Heidi Ettrup Lehm Kirke- og kulturmedarbejder Heidi Ettrup Lehm
Tlf. 42 51 17 96
heidi@abildgaard-kirke.dk


Menighedsrådet


Læs mere om menighedsrådet og rådets arbejde


Kurt Hansen (formand)
Tlf. 29 91 50 58
viku@webspeed.dk

Arild Nielsen (kirkeværge)
Tlf. 26 18 99 93
arildkerstein@outlook.com

Edly Naldal (kontaktperson)
Tlf. 40 47 75 16
edlynaldal@gmail.com

Vibeke Ankerstjerne
Tlf. 23 42 44 87
vibeke.ankerstjerne@gmail.com

Knud Erik Andersen
Tlf. +45 20 14 09 88
kea.skansen@gmail.com

Arne Holdensen (næstformand)
Tlf. 30 53 50 89
arneholdensen@gmail.com

Jytte Schaltz (kasserer)
Tlf. 20 48 42 66
jytteschaltz@gmail.com

Anne Marie Johansen
Tlf. 20 94 75 11
mail@annemariejohansen.dk

Torben Baumbach
Tlf. 29 86 10 86
torbenbaumbach@gmail.com

Hans Kirstein Henriksen
Tlf. 98 42 30 73
kirstein@mail.dk

Else Wadmann Lauritsen
Tlf. 26 22 07 56
else.wadmann@gmail.com

Lisbeth Toft Lauritzen
Tlf. 22 50 34 18
lisbeth7.toft@gmail.com