Konfirmation i Abildgård Kirke 2024
Søndag den 28. april kl. 9
Friskolen 7. klasse af sognepræst, Simon Kristian Blix Nielsen
Nanna Winther Heinesen Røjbæk
Bastian Isaksen
Xander Lynnerup Axelsen
Bertil Grau Vikene
Victor Carlsen
Gustav Rygaard Berntsen
Viktor Siwanaat Mellergaard Vejen
Alexander Beith Broberg
Mathilde Mørch Sønderskov
Mathilde Stavad Søndergaard
Simone Reiner Jensen
Kasper Lindgreen Therkelsen
Oliver Kølleskov Rævdal
Søndag den 28. april kl. 11
Privatskolen 7Y af sognepræst, Simon Kristian Blix Nielsen
Isabella Mørch Dahl
Amalie Næser Jensen
Julie Nyholm Mosegaard
Iben Aura Rønnest
Jacob Hellsten Mark Meincke
Alberte Rose Køpke Nielsen
Nicklas Skougaard Sørensen
Marcus Maajen Jensen
Lucas Kjær
Carla Lykke Jensen Lundberg
Jens Norman Kaae Jensen
Nicoline Vahlberg Mortensen
Elias Lind Bisgård
Maja Idskou Jespersen
Noa Anton Torndal Bowman Johansen
Tobias Svennum
Sofia Nørgaard
Malthe Uggerhøj Studsgaard
Emma Christiane Olesen
Lørdag den 4. maj kl. 9
Nordstjerneskolen 7A af sognepræst, Kenny Gottlieb Christiansen
Thomas Noritaka Andersen
Adam Loberg Lysin Brøndum
Adam Højgaard Larsen
Ida Høyer Holmskov
Oliver Kærvang Skov Jensen
Philip Reinhardt Madsen
Rune Malik Olesen
Christine Freja Nielsen
Julie Liv Bering
Ulrich Suhr Petersen
Natasja Skovgaard Pallesen
Lørdag den 4. maj kl. 11
Nordstjerneskolen 7B af sognepræst, Kenny Gottlieb Christiansen
Sofia Albertsen Lund
Anna Kassow Corneliussen
Mads Fabricius Brydegaard
Mikala Rosenvinge Jensen
Madeline Weiss Lindberg
Jamie Philippe Nielsen
Matilde Pedersen
Lauge Schouenborg Mølholt
Freja Ledet Sørensen
Evalina Sønderby Rishøj
Agnes Oline Christensen
Leo Sjørslev Lyngshede
Christoffer Marx Larsen
Emil Overgaard Karslund
Søndag den 5. maj kl. 9
Nordstjerneskolen 7G af sognepræst, Gurli Møller Andreasen
Janik Hartman
Freya Hilfling Hesberg
Bastian Aaen Hansen
Casper Ejstrup Thomsen
Marius Krogh Brogaard
Ole Arp Kiilerich
Søndag den 5. maj kl. 11
Nordstjerneskolen 7C af sognepræst, Gurli Møller Andreasen
Mille Malou Hennig Rafn
Fiona Ladefoged Sørensen
Silas Rægaard Larsen
Laura Christina Eriksen
Elina Hjorth Thejl
Theresa Frimer Nielsen
Milan Cicek Hansen
Benjamin Brix Jensen
Sille Axelsen
Clara Elisabeth Maan-Andersen
Matthias Bolther Pedersen
Noah Otto Thrige Andersen
Magnus Grandt Bødker
Johannes Rytter Madsen
Benjamin Brandt Jensen